Jakość

NASZ System jakości

System jakości Cémoi obejmuje każdy etap łańcucha, tj.:

  • Zakup i kontrola surowców
  • Kontrola procesu produkcyjnego
  • Transport i przechowywanie
  • Kontrola gotowych produktów

Posiadamy następujące certyfikaty

FSSC 22000 – System Certyfikacji Bezpieczeństwa Żywności FSSC 22000 (Food Safety System Certification) to oparty o wymagania międzynarodowej normy ISO 22000 niezależny system certyfikacji łańcucha dostaw branży spożywczej, równoważny z IFS i BRC.

RSPO (The Roundtable on Sustainable Palm Oil) – stowarzyszenie, którego misją jest promowanie stosowania zrównoważonego oleju palmowego. Certyfikat potwierdza, że proces pozyskania oleju użytego do naszej produkcji nie przyczynił się do degradacji ekosystemów. Check our progress at www.rspo.org

Ecocert – instytucja potwierdzająca dostosowanie produktów ekologicznych do standardów obowiązujących w Europie, USA i Japonii.

Certyfikat UTZ – UTZ to zrównoważony program dla takich produktów jak: kawa, kakao i herbata. Zgodnie z programem, rolnicy są szkoleni w zakresie poprawy zbiorów, jakości swoich produktów i wydajności rolnictwa, przy jednoczesnym poszanowaniu praw człowieka i środowiska.

Fairtrade – Sprawiedliwy Handel jest systemem, którego celem jest promowanie większej równości w handlu międzynarodowym. Polega na wykorzystaniu handlu jako środka rozwoju i zmniejszeniu nierówności.

Rainforest Alliance Certified – produkty z tą etykietą pochodzą lub posiadają składniki pochodzące z farm lub lasów posiadających certyfikat Rainforest Alliance. Obszary te są zarządzane zgodnie z rygorystycznymi normami środowiskowymi, społecznymi i ekonomicznymi, które mają na celu: ochronę środowiska naturalnego, ochronę pracowników, ich rodzin i lokalnych populacji oraz poprawę ich warunków życia.

Kosher – certyfikat potwierdzający koszerność naszych produktów.

Halal – certyfikat potwierdzający zgodność naszych produktów z zasadami obowiązującymi w świecie Islamu.